O nas

Idea projektu…

Głównym założeniem projektu “Leśne Soboty” jest promowanie wśród rodzin wspólnego spędzania czasu na łonie natury na terenie powiatu myślenickiego. Cel ten realizowany jest przez cyklicznie organizowane wyprawy w okoliczne miejsca zielone. Każde spotkanie ma część edukacyjną i część zabawową. Organizatorzy chcą w ten sposób przekazać uczestnikom zarówno wiedzę, jak i narzędzia do odkrywania lokalnych wartości geograficznych i przyrodniczych. 

Organizatorzy:

Malwina Liszka-Piwowarczyk to pomysłodawca projektu Leśne Soboty i koordynator Leśnej Ekipy Organizacyjnej 🏕️🌲 Zawodowo fizjoterapeutka, masażystka, trenerka i specjalistka wellness 💆 Prywatnie żona fizjoterapeuty i mama 3 bardzo ruchliwych chłopaków: Konrado Tornado 6 lat, Marek Kaskader 4 lata, Rysio Pysio – Człowiek Lasu 2 lata, których lepiej (bezpieczniej?) trzymać w lesie niż w domu 😅 Mieszka w Myślenicach od 2019 roku. Wychowała się w Beskidzie Wyspowym w Limanowej. Pochodzi ze Śląska 😊 Stworzyła projekt, bo chciała wyjść z domu (w czasach pandemii) i poznać ludzi oraz ciekawe miejsca w okolicach Myślenic 🏞️ Uzależniona od organizowania czegoś (można by stwierdzić, że w życiu kieruje się zasadą “dajcie mi ludzi, a coś im zorganizuję” 😉) Ma dużo pomysłów (na leśne eskapady dla dzieci i doroslych) i nie zawaha się wcielić je w życie 😉 (w tym lub w przyszłym roku) 😝 Możecie ją bliżej poznać obserwując jej profil prywatny @malwina_liszka oraz zawodowy @fizjoterapia_holistycznie Na co dzień można ją spotkać w @babytrenuja_studio

Kasia i Tomek Tokoniowie – rodzice czteroletniego Stasia- małego wędrownika. Razem ze swoim psiakiem Baltim zdobyli już nie jeden górski szczyt. ⛰️ 👨‍👩‍👦 🐕

🧔 🚵‍♂️ Tomek uwielbia planować trasy i zabierać swoją rodzinkę na leśne wędrówki. 👩🎒 Kasia wspaniale odnajduje się w przygotowaniach do wspólnych wypraw. W spakowanym przez nią plecaku niczego nie zabraknie. Organizacja to jej drugie imię.

🧒🏼🌳🐦 Staś wyprzytula każde drzewo na szlaku, dostrzeże każdy szelest leśnych zwierząt, kolekcjonuje napotkane kamyki, a wyprawa bez żelków i kukurydzy z ogniska staje się niezaliczona. Batli pokonał z nimi setki kilometrów i nie jeden patyk zgryzł. 🐶

Na profilu IG @rodzinnymszlakiem możecie zobaczyć gdzie wspólnie wybrali się ostatnim razem. Tomka wycieczki możecie śledzić na @podrozezpasja .

Leśna Ekipa Organizacyjna:

Kamila Boczkaja-Twardowska@love_las_ka 🌲, edukatorka leśna.

⛰️Pochodzi z Sułkowic, mieszka na Podhalu.
Współpracowała z Tatrzańskim Parkiem Narodowym przy edukacyjnej akcji Poszlaki, na co dzień pracuje w sklepie Decathlon Nowy Targ.

👶Ma synka i to z nim od początku pojawiała się na Leśnych Sobotach.
Sama zgłosiła się na ochotnika do projektu.

🦌Diana, córka myśliwego, którego również poznaliście przy okazji spotkań z Ludźmi Lasu. 💪Aboslwentka krakowskiej AWF, może stąd wspólny język z @malwina_liszka ? Od roku anioł Malwiny – wspiera w bardzo kluczowych momentach 🫶

🎉Prowadziła na LS leśne zabawy edukacyjne dla dzieci. W tym roku oprócz zajęć dla dzieci współtworzy konto LS na Instagramie.

Ewelina Maj – lubi poznawać nowe rośliny i uczyć się tego małego świata pod stopami.

Natura ciągnie ją do lasu oraz inspiruje do rysowania i rzeźbienia.

Czasami projektuje – m.in. część wizualnej identyfikacji Leśnych Sobót🍀

Tutaj na Instagramie Leśnych Sobót przybliża Wam w stories rośliny (oraz robi potem miniquizy z nich) oraz prezentuje niektóre zabawy oraz posty edukacyjne.

Przygotowała także część wizualnej identyfikacji Leśnych Sobót, a na szlaku bywa animatorem.

Magdalena Ścibor – właścicielka firmy animacyjnej Kreatywni Animatorzy @kreatywni_animatorzy

Jej wielką pasją jest działalność społeczna.

Z potrzeby serca i w odpowiedzi na potrzeby innych tworzy Klub Dylematy Mamy i Taty @klubdylematymamyitaty – przestrzeń dla rodziców z małymi dziećmi o integracyjnym i edukacyjnym charakterze.

Prywatnie Madzia to żona Kamila i mama Frania, Julka oraz Władzia, której ciężko usiedzieć w miejscu, dlatego wciąż szuka nowych ścieżek do wydeptania, również leśnych 😉

🌲🌲🌲

Natalia Kochan – miłośniczka górskich wędrówek.

Od czterech lat mama Mileny, małej fanki beskidzkich szlaków i leśnych przygód.

Na co dzień pedagog specjalny i amatorka szycia.

W projekcie urozmaicam dzieciakom czas wolny poprzez kreatywne zabawy na świeżym powietrzu.

Piotr Ślusarczyk – góry i wspólne wyzwania to mój sposób na pogłębianie relacji między mną i Córką, który pozytywnie wpływa na Jej rozwój emocjonalny, psychologiczny i społeczny. To czas, w których w poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji i miłości tworzymy wspomnienia i umacniamy naszą więź; okazja do długich rozmów i bycia źródłem mądrości życiowej, pomagając Jej zrozumieć, kim jest i co chce osiągnąć w życiu; bycia dostępnym i wysłuchania Jej myśli, uczuć i problemów; to okazja do wsparcia i inspiracji do realizacji swoich pasji i zainteresowań, pokazując te własne.

Leśne Soboty pomagają Córce w rozwijaniu umiejętności społecznych, takich jak komunikacja, empatia i radzenie sobie w grupie oparte na wzajemnym szacunku, zaufaniu i otwartości uczestników.

Bo góry to odpowiedź na wszystkie pytania!